آژانس خبری ریحان:

ارسلان زارع عصر امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: فلسفه وجودی تشکیل شورای گفت‌وگو همین موضوعاتی است که بر سر راه تولیدکنندگان و صادر کنندگان پیش می‌آید تا بر اساس نتایج این گفت‌وگوها تصمیم گرفته شود.

استاندار گیلان افزود: ممکن است برخی از آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها نه تنها تسهیل‌گر نباشند بلکه باعث بروز مشکلاتی برای تولید و صادرات شوند که باید اصلاح و تجدیدنظر شود و آن دسته از قوانین و آیین‌نامه‌ها که در سطح ملی نیاز به اصلاح دارند به مرکز ارسال می‌کنیم.

وی با اشاره به فعال شدن کمیته ارزش‌گذاری کالاهای صادراتی تولیدات درون استانی، گفت: کمیته ارزش‌گذاری کالاهای صادراتی داخل استان را باید فعال کنیم زیرا اعتقاد دولت هم بر تمرکززدایی و تقویت استان‌هاست.

در ادامه آرش فرزام صفت، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با اشاره به مشکلات تجار و بازرگانان، گفت: بسیاری از تولیدکنندگان امور تولید و صادرات‌شان به دلار انجام می‌گیرد اما فروش‌شان به ریال است که با قیمت ارز در زمان گذشته چندان اعتراضی به آن وارد نبود ولی الان با این شرایط ارزی، اجحافی است که در حق تولیدکنندگان و صادرات می‌شود.

در ادامه فرهاد دلق‌پوش تصریح کرد: سامانه جامع تجارت، یک سامانه خوداظهاری است لذا لازم است که این اراده در بانک مرکزی باشد که سازمان تنظیم مقررات پولی باید سازوکار اصولی برای همه دستگاه‌ها تعریف کند.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم