به گزارش آژانس خبری ریحان؛ حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی در نشست ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی گفت : برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی شعب تخصصی و قضات ویژه رسیدگی به این جرایم مشخص و تعیین شده اند.

وی با تاکید بر جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد از عواطف و احساسات مردم و ایجاد التهاب و ناامنی افزود : جرایم انتخاباتی در کوتاه‌ ترین زمان ممکن رسیدگی می شود و به بعد از برگزاری انتخابات موکول نخواهد شد.

رییس کل دادگستری گیلان ، ارائه اطلاعات درست و اعلام حقایق به مردم را مهمترین راهکار اعتماد سازی در جامعه عنوان کرد و گفت : بیان حقایق حتی اگر به ضرر ما باشد می تواند ، فضای رسانه ای را به سمت و سوی درست هدایت کرده و از وقوع جرائم پیشگیری کند.

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی ایجاد فضای نقد پذیری و استقبال از نظرات نقادانه را مثبت ارزیابی کرد و افزود : با ایجاد این فضا می توان از نقدهای مغرضانه و هدف دار که برخی رسانه‌های معاند با مطرح کردن آن به دنبال جذب مخاطب و سیاه نمایی هستند جلوگیری کرد.

وی مهم ترین رسالت رسانه ها به ویژه صدا و سیما را امید آفرینی ، حفظ فضای امن رسانه ‌ای ، اعتماد سازی اجتماعی و بیان مشکلات و انتقاد منصفانه دانست و تصریح کرد : باید مسئولان دستگاه ها در این زمینه با رسانه ملی همراه باشند.

منبع:صدا و سیما

منتظرتان هستیم