بهرام تسلی نیا روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این اعتبار نسبت به سال گذشته حدود ۲۰ درصد افزایش یافته و بر اساس نوع طرح، تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال و با نرخ سود چهار درصد به هر مددجوی متقاضی قابل پرداخت است.

وی افزود: طرح‌های اشتغال در بخش‌های دامپروری، کشاورزی، خدماتی و حمل و نقل اجرا می‌شود و مددجویان با پرورش و تولید انواع دام و طیور، قارچ، زنبورداری، کیوی کاری، خیاطی و شیرینی پزی مخارج خود را تأمین کرده و به خودکفایی می رسند.

وی بیان کرد: امسال با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به ساخت، خرید و تعمیر ۲۱۵ واحد مسکن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد آستارا اقدام خواهد شد و بیشتر خانه ها در روستاهای محروم ساخته می شود.

تسلی نیا یادآور شد: تا پایان سال جاری ۱۶۰ میلیارد ریال به عنوان مستمری مددجویان و برای توانمندسازی آنها در حوزه های مختلف پرداخت خواهد شد و افراد تحت پوشش با استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده، توانمند و خودکفا شوند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۲ هزار و ۶۱۶ خانوار با چهار هزار و ۹۰۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) آن هستند.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم