به گزارش آژانس خبری ریحان؛ رضا اسلامی با اشاره به وضعیت جوی استان گیلان، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی بارندگی تا پیش از ظهر امروز ادامه داشته و شهرستان املش با ۲۲۰میلی‌متر، تالش با ۱۱۸ و لنگرود با ۸۰ میلی‌متر بیشترین میزان بارندگی را داشتند.

وی با اشاره به میزان خسارت واردشده به استان گیلان براثر بارندگی گفت: براثر شدت بارندگی در استان گیلان سه تخریب پل در بخش رانکوه املش، تنیان صومعه‌سرا و شفت داشته و یک موتورسیکلت براثر شدت بارندگی در رود افتاده و یک نفر متأسفانه مفقود شده و یک نفر نجات پیداکرده است.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان گیلان با اذعان به اینکه در بعضی از مسیرهای گیلان شاهد آب‌گرفتگی معابر هستیم، بیان کرد: در محور رودسر به لنگرود به علت طغیان شدن رودخانه کیارود، در محور لنگرود به چمخاله در محور شهری یک و نیم کیلومتر آب گرفتی داشته و تردد به‌کندی در آن مسیر ادامه داشته و در مابقی مسیرها مشکلی وجود نداشته و تردد ادامه دارد.

اسلامی با تأکید بر تحت کنترل بودن وضعیت بارشی در استان گیلان تصریح کرد: تیم‌های هلال‌احمر راهداری در شهرهایی که پل‌های آن آسیب‌دیده حضور و مشکل در حال رفع شدن بوده و در شهرستان‌های لنگرود، رودسر، صومعه‌سرا، ماسال و تالش ستاد مدیریت پیشگیری باران برگزارشده است.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم