آژانس خبری ریحان:

وحید طیفوری در جمع اصحاب رسانه در سالن اجتماعات سازمان برنامه و بودجه گیلان، مدرن سازی واحدهای نرم افزاری جهت سهولت دسترسی برای کاربران عمومی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: بیش از ۷۰۰۰ جدول آماری استان توسط نرم افزار پایگاه اطلاعات آماری جمع آوری شده و قابلیت دسترسی به آنها وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ کاربر دستگاه های اجرایی استان به صورت آنلاین به این پایگاه اطلاعا آماری متصل هستند، افزود: بیش از ۱۳ سرویس داده مکانی(sdi) طی سال گذشته به پرتال ملی سازمان نقشه برداری متصل شده و ۱۵ دستگاه را درگیر استقرار سرویس داده مکانی کردیم و ۹۰ اده در پرتال بارگذاری شده است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با اشاره به وضعیت کاداستر اراضی استان، یادآور شد: به دنبال تعیین حدود اراضی و مرز املاک و امکان صدور سند مالکیت به ویژه برا اموال عمومی هستیم لذا از یک میلیون هکتار اراضی ملی استان ۴۷۱ هزار هکتار جانمایی شده و ۱۰۷ هزار هکتار نقشه برداری اصلاح شده انجام دادیم. همچنین برای ۳۷ هزار هکتار آماده صدور سند هستیم.

طیفوری، از راه اندازی سرویس دوطرفه آمارگیری تلفنی خبر داد و خاطرنشان کرد: این اقدام مهم برای انجام آمارگیری ها به ویژه در ایام کرونا مناسب است.

وی از انتشار ۲۱ عنوان کتاب و ۶۸ مورد آمارگیری و ۱۲۲ گزارش حساب های منطقه ای طی سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: تهیه سالنامه های آماری و ارائه شاخص های اطلاعات آماری و به هنگام سازی نقشه های جغرافیایی و… از دیگر اقدامات معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در سال ۹۸ بوده که موفق به کسب رتبه برتر در مدرن سازی و اجرای برنامه ملی آمار شدیم.

محمدرضا گلی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان نیز، با بیان اینکه ۸۷ دستگاه اجرایی با بیش از ۷۰ هزار نفر نیروی انسانی در گیلان داریم، گفت: این تعداد سه درصد نیروی انسانی شاغل در دستگاه های اجرایی کشور و ۲.۸ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.

وی از اشتغال بیش از ۶۵ درصد نیروی انسانی دستگاه های استان در آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و تصریح کرد: در سال ۹۹ افزایش حقوق ۶۵ درصد کارکنان دستگاه های اجرایی استان را انجام دادیم  و به دنبال افزایش ۸۰ درصدی حقوق کارکنان قراردادی و بازنشستگان هستیم.

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با تاکید بر لزوم اصلاح نظام اداری به عنوان یکی از برنامه های اصلی این سازمان، خاطرنشان کرد: ساماندهی جذب نیروی انسانی در دستگاه ها از طریق آزمون استخدامی انجام می شود و شهریورماه امسال زمینه استخدام بیش از ۴۰ هزار نفر را فراهم می کنیم.

گلی، همچنین از ارزیابی عملکرد دستگاه ها براساس شاخص های عمومی و اختصاصی خبر داد و یادآور شد: شاهد تحقق ۷۰ درصدی توسعه دولت الکترونیک، ۷۲ درصدی مدیریت سرمایه انسانی، ۴۵ درصدی بهبود فضای کسب و کار و ارتقای بهره وری، ۴۹ درصدی ارتقای سلامت اداری و ۶۴ درصدی استقرار نظام مدیریت عملکرد در استان هستیم.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم