به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از خبرنگار ایرنا غلامرضا مرحبا روز پنجشنبه در بازدید از مرکز تندرستی یا سفیران سلامت آستارا گفت: خودمراقبتی و توجه به تغدیه و ورزش، ضامن سلامت جامعه است و برنامه های این مرکز باید در این راستا تنظیم و اجرا شود و در ایام پیشگیری از کرونا، توجه به سلامت از اهمیت فوق العاده برخوردار است.

بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده است و اجرای طرح های خودمراقبتی در مقابله با شیوع ویروس آن به مردم توصیه می شود.

مدیرعامل مرکز تندرستی سفیران سلامت آستارا هم گفت: ۲۰۰ شهروند به عنوان سفیر سلامت عضو این مرکز هستند و با پرداخت یک میلیون ریال در سه ماه، از مشاوره های تغذیه و ورزش و خدمات مراکز طرف قرارداد سفیران سلامت در حوزه های تغذیه، پوشاک، ورزش و بهداشت بهره مند می شوند.

امیر الهیار افزود: طرح سفیران سلامت این مرکز برای نخستین بار در گیلان اجرا می شود و دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت، نقش ویژه ای در طرح دارند و برگزاری کارگاه های آموزش ورزش و تغذیه، مشاوره ورزشی، فروش محصولات ورزشی و استعدادیابی ورزشی کودکان از فعالیت های دیگر مرکز سفیران سلامت است.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا هم اظهار کرد: بر اساس آمار، ۳۰ درصد مردم ایران چاق و ۱۰ درصد دچار دیابت و ۲۵ درصد در مرحله پیش دیابت هستند و باید همه برای ترویج فرهنگ سلامت و تندرستی تلاش کنیم.

وحید خاصی پور گفت: به خاطر گرایش نوجوانان به پرورش اندام، باشگاه های بدنسازی آستارا برای پیشگیری از توزیع مکمل های غیرمجاز، پایش می شود و در صورت مشاهده تخلف، با آنها برخورد خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۵ هیات ورزشی و ۴۲ باشگاه آن ساماندهی شده است. 

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم