یونس محمودی روز سه شنبه در جلسه کمیسیون آرد و نان این شهرستان در محل فرمانداری  عرضه نان با کیفیت را حق مردم دانست و اظهار داشت: ضروری است تا ساماندهی ، تامین و توزیع آرد باکیفیت در اولویت فعالیت کمیسیون آرد و نان شهرستان قرار بگیرد.

وی در ادامه اجرای مصوبات این کمیسیون را جهت  ایجاد رضایتمندی عمومی در منطقه موثر دانست و یادآور شد: انتظار می رود مصوبات این کمیسیون از سوی اعضاء با جدیت مورد پیگیری و  عملی شود.

رییس اتاق اصناف آستانه اشرفیه نیز اظهار داشت: هم اکنون تعداد ۱۹۳ واحد نانوایی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان فعالیت دارند که از این تعداد۱۴۲ واحد یارانه پز ، ۴۸ واحد آزاد پز و ۳ واحد نیز مختص نان فانتزی و نان حجیم هستند.

قربان رعنای رئوف با اشاره به اینکه از این تعداد نانوایی ۶۶ واحد دوگانه سوز ( گاز شهری و گازوئیل ) هستند افزود: برخی از نانوایی های فعال در این شهرستان نیز به کپسول های گاز مایع مجهزند.

وی سهیمه آرد این شهرستان را ماهانه  ۲۳ هزار و ۳۷۰ کیسه ( ۱۵ هزار و ۷۹۱ کیسه یارانه ای و ۷ هزار و ۵۷۹ کیسه آزادپز) اعلام و خاطرنشان کرد: این میزان سهیمه جوابگوی نیاز این شهرستان به خصوص در مناطق روستایی نیست و باید افزایش یابد.

رعنای رئوف در ادامه با اشاره به اجرای طرح های نظارتی از نانوایی های این منطقه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۴۱ مورد،  بازرسی از نانوایی های این شهرستان صورت گرفته که در این بازرسی ها تعداد ۴۵ مورد تخلف شناسایی و تشکیل پرونده شد.

به گفته وی در هر یک از نانوایی های این شهرستان تعداد دو تا پنج نفر مشغول کارند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم