به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، تحقق عدالت اجتماعی را در گرو برنامه‌ریزی و تحقق اهداف برای رشد و توسعه اقتصادی دانست و انجام ماموریت‌ها و وظایف هدفمند دستگاه‌های اجرایی را بسترساز توسعه استان خواند .

وی خاطرنشان کرد: تلاش برای تعالی استان باید در راس برنامه ها و فعالیت های مدیران دستگاه‌های اجرایی باشد و تمامی مسئولان  جذب اعتبار از وزارتخانه و سازمان های مربوطه را با جدیت پی گیری کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری منظم جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان‌های گیلان افزود: با وجود آنکه در توزیع اعتبارات عمرانی استانی نسبت به مدت مشابه سال قبل جلوتر هستیم، ولی لازم است نسبت به مبادله موافقت نامه ها، شتاب صورت گیرد.

استاندار گیلان سرعت عمل در انجام این مهم را مبنای تشویق دستگاه‌های اجرایی برای اولویت تخصیص عنوان و اضافه کرد: باید مدیریت بهینه منابع مورد توجه مدیران باشد.

وی با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی در انجام هزینه ها گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام استان در اولویت است و باید پیگیری های لازم در خصوص دو موضوع اعتبارات و اشتغال به طور جدی انجام شود.

استاندار گیلان تعامل مدیران با یکدیگر را در تحقق اهداف موثر ذکر و تصریح کرد: این هم افزایی در کنار همت مضاعف ، منجر به شتاب در ارائه خدمات بهتر به مردم و نیز آبادانی استان می شود.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از مراکز مهم کشاورزی و گردشگری کشور است.برای امسال تکمیل  ۹۲  طرح جهش تولید و ۴۳ طرح  اقتصاد مقاومتی در گیلان تعریف شده است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم