عباس علیزاده روز یکشنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان در رشت با اشاره به ظرفیت های خوب لحاظ شده در  اصل ۱۴۴ قانون اساس  و سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد بیان داشت:جمع کردن سرمایه های خرد  مردم می تواند فضای کسب و کار خوبی را در استان رقم بزند.

وی با تاکید بر مهیا بودن شرایط برای فعالیت مردم در این بخش افزود : با همکاری مردم و مسئولان می توان شرایط اقتصادی مناسبی را فراهم کرد که در حال حاضر با اهتمام وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی زمینه  خوبی برای فعالیت های اجتماعی و عمومی فراهم شده است.

وی یادآور شد: در چند سال اخیر افزون بر ۱۲ هزار و ۵۰۰ مسکن مهر در قالب شرکت های تعاونی در استان ساخته شده است.

علیزاده با اشاره به وجود ۲ هزار و ۳۶۰ تعاونی فعال و در حال اجرا در گیلان افزود: با فعالیت این شرکت های تعاونی برای ۳۸ هزار و ۹۰۰ نفر به طور مستقیم  در بخش های مختلفی  همچون  مسکن ، مصرف ، مرزنشینی ،کشاورزی و گردشگری اشتغالزایی شده است.

وی از تشکیل  ۱۱۲ تعاونی جدید با  چهار هزار و ۲۷۰ نفر عضو  در استان طی سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: با تشکیل این شرکت های تعاونی برای حدود شش هزار نفر فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

علیزاده همچنین به پیگیری طرح روستا تعاون با همکاری استانداری گیلان و سازمان برنامه و بودجه اشاره و خاطرنشان کرد : تا کنون ۳۷ شرکت تعاونی جدید و ۶۹ شرکت تعاونی با ماهیت روستا تعاون در روستاهای استان گیلان به ‌روزرسانی شد که تعداد فرصت های شغلی جدید در این تعاونی ها در مجموع یک هزار و ۵۶۲  نفر است.

وی  با بیان اینکه تشکیل شرکت های تعاونی توسعه و عمران جزو برنامه های جدی این اداره کل  است ، گفت: این استان با ثبت هشت شرکت توسعه و عمران  در کشور پیشگام است.

مدیرکل تعاون ،  کار و رفاه اجتماعی گیلان افزود:  ۲ شرکت تعاون توسعه و عمران نیز در گیلان آماده ثبت داریم، ضمن آنکه تا پایان دولت دوازدهم  تشکیل یک تعاونی توسعه و عمران در هر شهرستانی پیگیری می شود.

گیلان دارای   ۲ هزار و ۳۶۰ واحد تعاونی فعال با حدود ۱۹۷ هزار عضو  است  که با احتساب تعاونی های سهام عدالت به بیش از دو میلیون عضو می رسد.

از ۱۳ تا ۱۹ شهریور ماه هفته تعاون نامگذاری شده است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم