به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از خبرنگار ایرنا عباس علیزاده روز پنجشنبه در آئین تجلیل از تعاونگران برتر تالش در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: محدودیت های منابع دولت و تحریم های ظالمانه دشمن، نتوانست مانع رشد میزان نقدینگی و رشد تعاونی ها باشد.

وی در توصیف نقش تعاونی ها در چرخه اقتصاد گیلان افزود: ۴۰ درصد گوشت سفید و جوجه یک روزه، ۷۰ درصد صنعت حمل و نقل و صددرصد تولیدات صیادی دریای خزر در استان با تلاش شرکت های تعاونی محور حاصل می شود و این آمار، بسیار قابل توجه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بیان کرد: تعاونی ها مردمی ترین شکل فعالیت اقتصادی هستند و امسال معرفی تعاونی توبا از تالش به عنوان تعاونی برتر ملی، برای استان گیلان مایه افتخار است و شهرستان تالش در سال های اخیر، پای ثابت تعاونی های برتر کشور و استان بوده و این امر ناشی از تفکر مردم تالش و ارج گذار مردم این دیار به تعاونی است.

فرماندار تالش نیز در این آئین گفت: در این شهرستان با حمایت دولت، ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تعاونی و بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنفی آسیب دیده از کرونا پرداخت کرده ایم.

سید عیسی مهدوی افزود: تعاونی، نوعی گردهمایی اخلاق مدارانه و نوعی تولید سرمایه است و هر تعاونگر در مرحله اول کار باید بر توانمندی خود تکیه و سپس از دولت یاری بطلبد.

در پایان این آئین با اهدای هدایایی از تعاونگران برتر تالش تجلیل شد و ۱۳ تا ۱۹ شهریور ماه هفته تاعون نامگذاری شده است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم