به گزارش آژانس خبری ریحان؛

ایرج شیارکار روز جمعه در بازدید از مزرعه آزالیا در آستارا گفت: این مزرعه که توسط یک دبیر بازنشسته راه اندازی شده شامل گل های آزالیای بومی کشور ژاپن است.

وی گفت : این گل زیبا به جهت گل دهی زیاد و تنوع رنگ در بین ایرانی ها طرفدار دارد و به عنوان گل آپارتمانی عرضه می شود.

رحیمی پرورش دهنده گل آزالیا هم گفت: گل دهی آزالیا حدود یک سال طول می کشد و بهترین فصل عرضه آن بهار است و قیمت آزالیا با توجه به اندازه گلدان و بوته، متفاوت و نسبتا گران است.

وی اظهار کرد: کوددهی، هرس و استفاده از خاک مناسب برای پرورش آزالیا ضروری است و حدود ۳۰ بوته کوچک و بزرگ آزالیا در این باغ وجود دارد و روزانه چهار ساعت برای نگهداری آنها وقت صرف می کنم.

شهردار آستارا هم گفت: این شهر با با جمعیت ۵۸ هزار نفری ۶۲ هکتار فضای سبز در بوستان ها، بلوارها و پیاده روها دارد و میزان سرانه فضای سبز به ازای هر شهروند حدود ۹ متر مربع است و توسعه گلهای زیبا برای بهبود منظر و مبلمان شهری بسیار مهم است و ماهم از این امکان استفاده خواهیم کرد.

جواد معیتی با بیان اینکه ۲۳ کارگر شهرداری وظیفه کاشت، آبیاری، گلکاری، درختکاری و هرس فضای سبز شهری  را بر عهده دارند، گفت : فضای سبز از مولفه های نشاط، کاهش آلودگی و زیبایی شهر است و تلاش ما فراهم کردن این فضا برای شهروندان است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن یکی از ۲۰ شهر گردشگر پذیر ایران است.

منتظرتان هستیم