آژانس خبری ریحان:

بابک نوروزی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان با بیان اینکه بیش از ۵۰۰۰ دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی استان مشغول به تحصیل هستند، اظهار کرد: این دانشگاه ۱۶ مرکز فعال در استان دارد.

وی تعداد رشته های دانشگاه علمی کاربردی استان را ۱۶۰ رشته عنوان کرد و افزود: ۷۳ رشته در مقطع کاردانی و ۵۴ رشته در مقطع کارشناسی است و ۱۰۵۹ مدرس فعال در این دانشگاه مشغول هستند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گیلان از اجرای طرح های نظارتی کیفی گرایانه از مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان خبر داد و گفت: این نظارت ها در بخش های آموزش، پژوهش، فرهنگ و حتی مباحث مالی انجام می شود.

نوروزی، برخورداری از فضای فیزیکی برای بخش آموزش و داشتن فضای کارگاهی از مهمترین برنامه ها و شروط تاسیس مرکز جدید در مراکز علمی کاربردی است، یادآور شد: به کارگیری مدرسان باتجربه از برنامه های دیگر این دانشگاه است.

وی ایجاد مراکز نوآوری را از رویکردهای جدید این دانشگاه برای بهره گیری از  ایده ها و استارت آپ ها عنوان و تصریح کرد: ایجاد فضای کار اشتراکی از برنامه های جدید مراکز علمی کاربردی است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گیلان، گسترش و برنامه ریزی درسی را از اولویت های این دانشگاه برشمرد و افزود: این برنامه مبتنی بر نیاز استان انجام می شود زیرا استان های شمالی با توجه به پتانسیل بالا در عرصه کشاورزی، هیچ مرکزی در استان در خصوص فعالیت های کشاورزی وجود ندارد.

نوروزی با بیان اینکه ایجاد فضای استقرار شرکت های نوپا از دیگر اولویت های این دانشگاه است یادآور شد: دانشگاه علمی کاربردی برخلاف سایر مراکز آموزش عالی در بحث انتخاب رشته ها انعطاف پذیر است.

وی از راه اندازی رشته های جدید در واحد استانی خبر داد و گفت: مدیریت بازرگانی بین الملل، مدیریت تجاری سازی و کسب و کار در مقطع کاردانی از رشته های جدید راه اندازی شده در مرکز علمی کاربردی استان گیلان است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گیلان با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید بخش نظری تماما غیرحضوری و بخش عملی بصورت حضوری در این دانشگاه برگزار خواهد شد خاطرنشان کرد: کلاس ها با رعایت پروتکل های بهداشتی به این صورت که تعداد دانشجویان کاهش می یابد و تحت نظارت مجازی قرار می گیرد انجام می شود.

نوروزی از برگزاری دوره های آموزش کوتاه مدت در مراکز علمی کاربردی استان خبر داد و افزود: برنامه ریزی برای آموزش های مهارتی براساس نیاز در حال انجام است.

وی محصول دانشگاه علمی کاربردی را مهارت دیدگانی دانست که وارد بازار کار می شوند تصریح کرد: برای اولین بار در کشور رشته طراحی و ساخت عینک و محافظ های چشمی با همکاری اتحادیه عینک سازان در استان راه اندازی شده است.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم