مسعود الماسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۲ هزار باغدار رودباری امیدوارند تا پایان آذر امسال با برداشت ۱۸ هزار تن زیتون بیش از یک هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال درآمد کسب کنند.

وی با اشاره به آغاز برداشت ارقام کنسروی زیتون از پایان شهریور ماه در رودبار اظهار داشت: برداشت زیتون در شهرستان رودبار با رقم زودرس ماری آغاز می شود و با رقم روغنی پایان می‌یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان خاطر نشان کرد: گلوله، زرد، ماری، روغنی، فیشمی، شنگه، مانزالینا، کنسروالیا و آربیکن از رقم های زیتون تولیدی باغداران رودباری است.

۱۰ کارگاه روغن کشی در رودبار فعال است و این شهرستان یکی از سه قطب اول تولید زیتون در ایران است و  به علت داشتن آب و هوای خشک تنها شهرستان تولید کننده زیتون در گیلان محسوب می شود.

گیلان در مساحت و تولید زیتون رتبه سوم کشور را دارد و زمان برداشت زیتون از شهریورماه آغاز و تا پایان آذر ادامه دارد.

سال گذشته زیتون کاران رودبار از سطح بیش از هشت هزار هکتار باغات بارور خود ۲۱ هزار و ۴۵۰ تن زیتون به ارزش اقتصادی ۱۳۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برداشت کردند.

۱۱ هزار و ۷۹۷ تن از این زیتون ها، کنسروی و ۹ هزار و ۶۵۳ تن روغنی بود که در ۱۰ کارگاه روغن کشی رودبار یک هزار و ۹۳۰ تن روغن زیتون تولید شد.

شهرستان رودبار در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان واقع است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم