به گزارش آژانس خبری ریحان؛ذبیح الله نیک فر لیالستانی درباره وضعیت خدمات رسانی به حوزه دندانپزشکی گفت:  متاسفانه بیمه های درمانی حمایتهای کارآمدی از بیماران در حوزه بهداشت دهان ودندان را در دستور کار قرار نمی دهند و از  همین رو بر این اساس مردم از منظر پرداخت هزینه ها  در حوزه دندانپزشکی با مشکلات عدیده ای روبرو هستند.

نماینده مردم  لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما انتظار داریم در شرایط فعلی اقتصادی  کشور دندانپزشکان همکاری  مکفی با بیماران داشته باشند تصریح کرد: بیمه های درمانی اراده جدی برای ورود  به مبحث دندانپزشکی  ندارند بنابراین الزامی است که وضعیت بیمه ها در این خصوص تعیین  تکلیف شود.

وی ادامه داد برخی از روستاها و حاشیه شهرها فاقد دندانپزشک هستند بنابراین الزامی است که با توزیع مناسب پزشک شرایط به سمتی هدایت شود که دندانپزشک در روستا نیز مستقر شود تا با کسری نیروی انسانی در این ارتباط روبرو نشویم.

نیکفر افزود: بهداشت دهان ودندان در حوزه کودکان می بایست جدی گرفته شود زیرابا کنترل بیمارهای دهان ودندان  می توان  از شیوع بسیاری از بیماری ها در حوزه بهداشت و جلوگیری بعمل آورد.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان  مجلس  با بیان اینکه بیمه های درمانی ورود جدی به مبحث دندانپزشکی  ندارند یادآورشد: ارزان شدن مواد اولیه دندانپزشکی با بها دادن به شرکت های دانش بنیان در چرخه تولید امکان پذیر است.


 آژانس خبری ریحان، ویژه استان گیلان

سوژه های خود را از طریق شماره ۰۹۳۹۰۹۳۲۲۲۱ برای ما ارسال کنید

ارسال سوژه با شما،پیگیری و حصول نتیجه با ما

با ما در اینستاگرام همراه باشید