به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از “ورزش سه”، اهداف دو تیم سپاهان و گل گهرسیرجان در این دیدار کاملا متفاوت است. سپاهانی ها سودای رسیدن به پرسپولیس در ۹ بازی باقی مانده لیگ را دارند و در سوی دیگر گل گهر باید تمام تلاشش را به کار بگیرد تا در پایان این ۹ بازی در میان دو تیم پایینی جدول قرار نداشته باشد.

با گزارش زنده این دیدار همراه “ورزش سه” باشید.

 

سپاهان- گل گهر سیرجان؛ دوشنبه نهم تیرماه ۱۳۹۹؛ ورزشگاه نقش جهان.
تیم داوری: داور: امیر عرب براقی؛ کمک داورها: رحیم حاجیلو و محسن بابایی.

 

ترکیب سپاهان:
پیام نیازمند، مرتضی منصوری، محمد طیبی، محمدرضا مهدی زاده، سعید آقایی، مهدی کیانی، محمد کریمی، سروش رفیعی(۶۸ استنلی کی‌روش)، محمدرضا حسینی، محمد محبی و سجاد شهباززاده
سرمربی: امیرقلعه نویی

ترکیب گل گهرسیرجان:
مهرداد بشاگردی، علیرضا ابراهیمی، عبدالله حسینی، مهران گلزاری، یوسف وکیا، امین پورعلی، احمدرضا زنده روح، مهرداد عبدی، مهرداد بایرامی، سجاد آشوری و گادوین منشا.
سرمربی: مجید جلالی

 

 

 

شرح گل‌ها:

سپاهان (۱-۰): یک ارسال برای محمد طیبی در محوطه جریمه با ضربه سر خوب این بازیکن در محوطه شش قدم به محمدرضا حسینی رسید تا طی چند ثانیه طلایی پوشان دوبار در منطقه جریمه گل گهر سیرحان ضربه سر بزنند و دروازه بشاگردی را خیلی زود در دقیقه ۹ باز کنند.

سپاهان (۲-۰): حرکت محمد محبی در محوطه جریمه باعث اعلام خطا از سوی عرب براقی شد. پشت این ضربه با وجود حضور بازیکنان پرشمار و سرشناس، محمد کریمی پدیده فصل قبل سپاهانی ها قرار گرفت و علیرغم اینکه بشاگردی جهت توپ را تشخیص داد، زاویه طوری تنظیم شده بود که گل دوم بازی در دقیقه ۳۰ و درست قبل از کولینگ تایم ثبت شد.

 

 

 

شرح نیمه اول:
سپاهان در نیمه اول کاملا تا دقیقه ۳۰ بر توپ و میدان حاکم بود و دو بار هم توسط محمدرضا حسینی و محمد کریمی به گل برتری رسید. اما پس از تایم استراحتی که در نظر گرفته شد، این تیم میهمان بود که بهتر بازی کرد یا سپاهان ترجیح داد عقب بکشد و کمی استراحت کند.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه ۴: شوت سرکش محمدرضا حسینی وینگر راست سپاهانی ها با فاصله کمی و به شکلی بسیار خطرناک راهی اوت شد.

دقیقه ۱۶: سجاد شهباززاده مهاجم نوک سپاهانی ها پس از چند رفت و برگشت در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک ضربه زمینیِ دقیق فاصله ای تا ثبت گل دوم بازی نداشت.

دقیقه ۲۰: شوت محکم سروش رفیعی با فاصله بسیار کمی از کنار دروازه بشاگردی راهی اوت شد.

دقیقه ۳۴: پس از کولینگ تایمی که گرفته شد، مهاجم گل گهر با نیازمند تک به تک شد ولی دریبل سرپای او کامل نبود و طیبی زودتر از او به توپ رسید و خطر دفع شد.

دقیقه ۴۴: ارسال خطرناک بازیکنان گل گهر از سمت چپ خط دفاعی سپاهان می رفت که به گل اول بازی تبدیل شود ولی توپ با سرعت زیادی از مقابل مدافعین و مهاجمین عبور کرد و این موقعیت از دست رفت.

دقیقه ۵۳: حرکت بایرامی مهاجم گل گهر و استفاده از اشتباه مدافع سپاهان می توانست به یک خطای پنالتی بدل شود ولی داور مسابقه اعتقادی نداشت. بلافاصله پس از این صحنه توپ به محبی رسید و در یک ضدحمله این مهاجم جوان می توانست با عبور از دو سه بازیکن گلزنی کند که بشاگردی خروج خوبی داشت و ضربه او را برگشت داد.

دقیقه ۶۲: ارسال سروش رفیعی با ضربه سر محمدرضا حسینی رو نقطه کرنر به محمد کریمی رسید ولی ضربه خوب این بازیکن روی خط دروازه با واکنش مدافع گل گهر به کرنر رفت.

دقیقه ۶۸: ضربه محمدرضا حسینی از پشت محوطه جریمه به آرامی در اختیار بشاگردی قرار گرفت.

دقیقه ۷۱: شوت یونس شاکری که روی یک پاس عمقی بسیار خوب صاحب توپ شده بود، با فاصله خیلی زیاد راهی اوت شد.

 

 

حواشی:

* پیش از شروع مسابقه یک دقیقه سکوت به دلیل از دست رفتن بیماران کرونای در نظر گرفته شد.

*عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه میهمان ویژه دیدار دو تیم به شمار می آید.

* صدای تماشاگران سپاهان در لحظات مختلف بازی از بلندگوهای ورزشگاه پخش می‌شود.

* سپاهان در ۱۵ دقیقه ابتدایی نبض میدان را در اختیار داشته و مجید جلالی مات و مبهوت از عملکرد تیمش در کنار زمین به دنبال چاره اندیشی برای خروج از این شرایط است.

* گل گهر سیرجان در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه اول و پس از دریافت گل دوم عملکرد بهتری ارائه کردند.

* شعارهای معروفی که سپاهانی‌ها در بازی‌های خانگی می‌خواندند، با شروع نیمه دوم در ورزشگاه نقش جهان در حال پخش است.

* در دقیقه ۷۷ وقتی استراحت دوم برای دو تیم در نظر گرفته شد.

* در دقیقه ۸۰ مجید جلالی به دلیل اعتراض به عملکرد داور مسابقه با کارت زرد جریمه شد.

 

منتظرتان هستیم