آژانس خبری ریحان:

شبنم هادی نژاد در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر آسمان گیلان صاف و پایدار است، اظهار کرد: منجیل و رودبار با ۳۱ درجه سانتی گراد گرم ترین نقاط استان در بین ایستگاه های هواشناسی هستند.

وی با بیان اینکه دمای رشت هم اکنون ۲۹ درجه سانتی گراد در ایستگاه فرودگاه است، افزود: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی امواج ناپایدار به منطقه از بعد از ظهر امروز است.

سرپرست اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان، کاهش دمای هوا را نامحسوس دانست و یادآور شد: کشاورزان تا عصر امروز فرصت دارند نسبت به برداشت محصولات کشاورزی خود اقدام کنند.

هادی نژاد، افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده را از جمله پدیده های جوی مورد انتظار دانست و تصریح کرد: در برخی از مناطق رعد و برق پیش بینی می شود و احتمال بارش تگرگ به ویژه در ارتفاعات وجود دارد.

وی با اشاره به فعالیت این سامانه ناپایدار تا اواخر وقت جمعه، خاطرنشان کرد: غالب بارش ها در ارتفاعات و دامنه های غربی استان خواهد بود و در جلگه بارش های لحظه ای داریم. همچنین احتمال آبگرفتگی منطقه ای و آسیب به مزارع و اصابت صاعقه وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی، از افزایش نسبی دما از روز شنبه خبر داد و اضافه کرد: از شنبه تا اواسط هفته آینده غالبا جوی پایدار در استان حاکم است و پدیده جوی خاصی پیش بینی نمی شود.

هادی نژاد، همچنین ارتفاع موج دریا طی امروز و فردا را حداکثر ۶۰ سانتیمتر دانست و متذکر شد: شرایط برای دریانوردی مساعد است، اما به دلیل مواج بودن دریا، کلیه فعالیت های مرتبط باید با احتیاط همراه باشد.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم