به گزارش آژانس خبری ریحان؛ سید مرتضی بختیاری امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ضمن قدردانی از رهنمودهای وی اظهار داشت: امیدوارم توصیه‌های آیت‌الله فلاحتی برای کارکنان کمیته امداد اثربخش و تأثیرگذار و ادامه‌دار باشد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)  با اشاره به تعداد خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد در گیلان گفت: ۱۲۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان هستند که با حساب اعضای خانواده آنها، ۳۶۰ هزار نفر از خدمات این کمیته در گیلان بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از مددجویان کمیته امداد استان گیلان را سالمندان تشکیل می‌دهند تصریح کرد: این افراد به‌دلیل کهولت سن و شرایط جسمی خود توانایی کار کردن و درآمد داشتن را ندارند.

بختیاری اولویت کمیته امداد را اشتغال، مسکن و فرهنگ‌سازی برای مددجویان اعلام کرد و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب بر توانمندسازی مددجویان و ایجاد زمینه برای داشتن درآمد باثبات و مناسب و ارزشمند تأکید دارند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از واگذاری هزار واحد مسکونی به محرومان گیلان با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در روز پنجشنبه این هفته خبر داد و افزود: تا پایان امسال هزار واحد دیگر نیز به دست محرومان استان گیلان می‌رسد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان نیز در این دیدار اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) وظیفه خدمت‌رسانی به اقشار ضعیفی که بی‌پناه هستند را برعهده دارد لذا از خدا می‌خواهم که به آنان در این راه توفیق دهد.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه گوش دادن به مشکلات و درد و دل مردم باعث تسکین بخش زیادی از دردهای آنها می‌شود خاطرنشان کرد: کشور ما نیازمند نیروهای خدمتگذار و جهادگر است و مسئولان باید خود را وقف خدمت به مردم کنند.

امام جمعه رشت توجه به احزاب سیاسی و گرایش‌های جناحی را یکی از معضلات بزرگ کشور خواند و عنوان کرد: مسئولان باید برای پیشرفت و تعالی کشور اراده محکمی داشته باشند زیرا در غیر این‌ صورت کسی به ما در این راه کمک نمی‌کند.

وی با تأکید بر کوچک‌سازی کمیته امداد و آموزش مهارت به مددجویان بیان کرد: استان گیلان ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و آموزش مهارت‌های مختلف به مددجویان کمیته امداد باعث مستقل شدن و توانایی داشتن درآمد توسط آنان می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مسئولان باید در حد مردم عادی جامعه زندگی کنند گفت: کارکنان کمیته امداد استان گیلان در مجموع فعالیت‌های قابل قبولی دارند و ما به وجود این افراد شریف، خدوم و دلسوز افتخار می‌کنیم.

منبع:تسنیم

منتظرتان هستیم