به گزارش آژانس خبری ریحان؛ذبیح الله نیکفر گفت:عده‌ای با سوءاستفاده در منطقه دیلمان به دنبال زمین‌خواری و کوه خواری هستند. متاسفانه عده‌ای از طریق دلالی به دنبال این هستند تا مردم زحمتکش این منطقه که یک‌عمر در اراضی کشاورزی کارکرده‌اند و دنبال تولید بوده، اراضی خود را ترک و در اختیار دلالان قرار دهند.

وی با بیان اینکه مردم منطقه نباید اجازه دهند که اراضی منطقه تغییر کاربری پیدا کند، خاطرنشان کرد: باید مراقب بود اراضی که چند دهه روی آن کار کشاورزی شده به کسانی واگذار نشود که دلسوز منطقه نیستند و نسل‌های آینده شما، سرایدار غیربومیان شده و ناچار باشند که دستورات آن‌ها را اجرا کنند.

نیکفر با بیان اینکه امکانات و طرح‌هایی زیرساختی نظیر ساخت سد دیلمان در منطقه در دست اجرا دارد، تصریح کرد: فاز مطالعاتی سد دیلمان به پایان رسیده و این طرح برای تأمین آب و توسعه کشاورزی و باغی احداث می‌شود که پس از احداث آن، نباید اراضی کشاورزی منطقه با ویلا سازی، محل تفریح برای عده از افراد غیربومی تبدیل و از پوشش کشاورزی و باغی خارج شوند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از استاندار سابق گیلان در بزرگنمایی از بومگردی بدون توجه جدی به کشاورزی افزود: از گذشته تاکنون، اولویت اول استان گیلان کشاورزی بوده ولی استاندار سابق گیلان موضوع بومگردی را خیلی برجسته کردند و از کشاورزی نیز به انداز کافی حمایت نکردند.

وی با بیان اینکه گردشگری و بوم گردی باید با محوریت کشاورزی رونق بگیرند، گفت: موضوعی که استاندار سابق برای تغییر کاربری اراضی در مسیرهای اصلی باهدف گردشگری مطرح کردند بیشتر مجوزها و امتیاز آن‌ها به غیربومی‌ها واگذار شد.

منبع:فارس


 آژانس خبری ریحان، ویژه استان گیلان

سوژه های خود را از طریق شماره ۰۹۳۹۰۹۳۲۲۲۱ برای ما ارسال کنید

ارسال سوژه با شما،پیگیری و حصول نتیجه با ما

با ما در اینستاگرام همراه باشید