به گزارش آژانس خبری ریحان؛ جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، نیرو‌های حق‌التدریسی، شرکتی‌ها، آموزش دهنده‌ها و پیش‌دبستانی‌ها باید هر چه زودتر از سوی دولت ساماندهی و تعیین تکلیف شوند، گفت: از دولت انتظار داریم برای مشخص شدن نحوه فعالیت این دسته از معلمان به صورت کاملاً جدی و شفاف برنامه‌ریزی کند.

وی با تأکید بر اینکه سرنوشت نیرو‌های شرکتی و کار معین فعال در حوزه آموزش و پرورش در سال آینده باید مشخص شود، افزود: بیش از ۶۰۰ هزار نفر از افرادی که به عنوان معلم با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند منتظر تصمیمات جدید دولت، ساماندهی و تعیین تکلیف‌شان هستند.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، بودجه آموزش و پرورش و حوزه‌های تحقیقاتی کشور را بر اساس آن‌چه که کمیسیون تلفیق مجلس تعیین کرده بود خوب و قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: شفاف کردن تمام زوایای بودجه و منابع مالی که باید به آموزش و پرورش و تحقیقات کشور اختصاص یابد تاکنون در دستور کار نمایندگان بوده است.

کوچکی‌نژاد، با بیان اینکه در قسمت بودجه اختصاصی به آموزش و پرورش و بخش تحقیقات کشور نگرانی چندانی وجود ندارد و نمایندگان تا جای ممکن موارد را در لایحه بودجه ۹۹ لحاظ کرده‌اند، افزود: تنها نگرانی ما معلمان حق‌التدریسی، آموزش دهنده، شرکتی‌ها و آموزش دهندگان هستند که انتظار داریم دولت این نگرانی‌ها را رفع کند.

وی توجه بیشتر به حوزه‌های تحقیقاتی کشور و اختصاص منابع مالی مورد نیاز به این بخش بر اساس قانون برنامه ششم توسعه را مورد توجه قرار داد و گفت: در قانون بودجه و سند علمی کشور که بالاترین سند در حوزه دانشگاه‌ها است ظرفیت‌های خوبی را در قالب منابع اعتباری و تسهیلات مورد نیاز برای استفاده دانشگاه‌ها باز کرده‌ایم.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس مشخص شدن جایگاه تحقیقات و پژوهش را در کشور بسیار رفیع و تعیین کننده دانست و تصریح کرد: بر اساس قانون برنامه توسعه، ۲۷ درصد از دانشجویان کشور باید دانشجوی دانشگاه‌های نسل سوم باشند بنابراین بر اساس تکلیف قانون باید زمینه تحقق این موضوع را فراهم کنیم.

منبع:YJC

منتظرتان هستیم