به گزارش آژانس خبری ریحان به نقل از خبرنگار ایرنا، رئیس شورای اسلامی رشت شامگاه چهارشنبه در جلسه شورا گفت: کمتر از یک سال از عمر شورای پنجم باقیمانده است ما در شورا یک سری کارهای زیربنایی انجام دادیم و یک سری کارها را باید در این مدت انجام دهیم.

احمد رمضانپور نرگسی با بیان اینکه انتخاب شهردار رشت برای اعضای شورا و مردم این کلانشهر مهم است ، افزود: فردی باید تصدی شهرداری رشت را به دست گیرد که مجموعه شورا، شهرداری و گره های کور این کلانشهر، منابع درآمد پایدار را بشناسد و از مدیریت قدرتمند برخوردار باشد.

وی با تاکید بر این که شهردار رشت باید سابقه مدیریت در مسایل مختلف اجرایی، فرهنگی و سیاسی را داشته باشد خاطر نشان کرد: ما نیروهای بومی زیادی برخوردار از این ظرفیت ها داریم لذا تصمیم بر این گرفته شد که طرح ها و برنامه های افراد بررسی و در نهایت با همدلی و وحدت برای انتخاب شهردار اقدام کنیم.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت بیان داشت: بر اساس ماده ۱۲۲ آیین نامه داخلی شورای اسلامی ما می توانیم یک طرح “انتخاب شهردار رشت” را مسکوت بگذاریم و به تاخیر بیندازیم لذا انتخاب شهردار این کلانشهر زا به دوشنبه هفته آینده موکول کرده ایم.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه در سخنانی گفت: شنیده هایی وجود دارد که افرادی از مکان های دیگر تلاش می کنند که در رای اعضا برای انتخاب شهردار تاثیر بگذارند و این خلاف اخلاق است.

بهراد ذاکری با بیان اینکه استاندار باید در  ارتباط با این دخالتها تذکر دهد، افزود: هیچ کس حق ندارد به نمایندگان مردم تکلیف کند و با فشارهای مختلف نظرشان را به سمتی سوق دهد، برای افراد جایی پیدا نمی کنند و برای اینکه از سرشان باز کنند این فشارها را وارد می کنند.

وی با اشاره به قدمت و پیشنیه تاریخی رشت و اینکه این کلانشهر فرصت اشتباه مجدد برای انتخاب شهردار را ندارد، اظهار داشت: فعلا تا همین میزان صحبت می کنم، از استعفا و گفتن حقیقت نیز باکی ندارم و در مسیر استعفا و گفتن حقیقت پیش می روم.

ذاکری ادامه داد: روندی بعد از نصرتی شهردار سابق کلانشهر رشت آغاز شد که معتقدم شورا در انتخاب شهردار خوب عمل نکرد و سرانجام به انتخابی رسید که اکثریت مطلق شورا بیان داشتند که چاره ای وجود نداشت لذا اکنون نیز نباید در انتخاب مرتکب اشتباه شویم و بعدها به مردم بگویی چاره ای نداشتیم.

ناصر حاج محمدی شهردار کلانشهر رشت دوشنبه گذشته با هشت رای اعضای شورای اسلامی برکنار شد.

شورای اسلامی رشت ۱۱ عضو دارد ، این کلانشهر دارای حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم