آژانس خبری ریحان:

کیوان محمدی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و جهش تولید استان گیلان که در استانداری برگزار شد، کاهش مدت زمان رسیدن قطار تهران – رشت به سه و نیم ساعت را نشان دهنده تلاش دولتمردان برای توسعه زیرساخت ها دانست و اظهار کرد: امیدواریم همه پروژه های دولت به بار بنشیند.

وی با بیان اینکه پروژه های تبصره ۱۸ در هفت محور اجرایی می شود، تصریح کرد: چهار محور شامل سیاست فعال بازار، میراث فرهنگی، شرکت های دانش بنیان، فرهنگ و هنر در مرکز و سه محور دیگر از جمله اصلاح بافت فرسوده شهری، کشاورزی و صنعت و معدن در استان تعیین و اجرا می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، از ابلاغ ۲۱۴ میلیارد تومان اعتبار از محل تبصره ۱۸ به استان خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر اعتبارات لازم به بخش های مختلف تخصیص یافته و با جذب ۷۵ درصدی اعتبارات مواجه هستیم.

محمدی، از ارائه ۸۹ طرح در گیلان ویژه سال جهش تولید خبر داد و تاکید کرد: علاوه بر این طرح ها سه پروژه سد لاستیکی نیز در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه از طرح های مذکور ۵۶ طرح به مرحله نهایی رسیده است، یادآور شد: با بانک های عامل جهت عقد قرارداد و تفاهم نامه پرداخت تسهیلات جلساتی را برگزار کردیم و در مجموع ۵۹ طرح(شامل سه پروژه سد لاستیکی) با کمترین مانع تا پایان سال مالی ۹۹ اجرایی می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، تسهیلات تخصیص یافته برای ۵۶ طرح نهایی شده را معادل ۳۹۵ میلیارد تومان دانست و گفت: این میزان شامل ۱۸۸ میلیارد تومان سرمایه ثابت و ۲۰۷ میلیارد تومان سرمایه در گردش است.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم