به گزارش آژانس خبری ریحان؛  جبار کوچکی نژاد با اشاره به تصمیم آموزش و پرورش مبنی بر جایگزینی برگزاری کلاس‌های جبرانی در روز پنجشنبه برای دانش آموزان به علت تعطیلی مکرر در روزهای آلوده سال، اظهار کرد: چنین تصمیماتی در آموزش و پرورش باید با در نظر گرفتن همه جوانب باشد، چرا که تعطیلی یا بازگشایی مدارس در روزهای تعطیل همه خانواده‌ها را تحت تأثیر قرار می‎‌دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مردم بر اساس تقویم آموزشی آموزش و پرورش که در روزهای پنجشنبه تعطیل است، برنامه‌‎ریزی کرده‌اند، گفت: آموزش و پرورش باید برای جبران عقب ماندگی برنامه آموزشی دانش آموزان راهکارهای دیگری بیندیشد.

وی پیشنهاد کرد که امسال برگزاری زودهنگام آزمون‌ها در خرداد با ۱۰ روز تأخیر برگزار شود تا دانش آموزان با آمادگی کامل در امتحانات پایان ترم حاضر شوند.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه خردادماه هم جز تقویم آموزشی به شمار می‌آید و در این زمینه آموزش و پرورش نیازی به اخذ مجوز از نهادی همچون مجلس ندارد، افزود: هر تصمیمی درباره تعطیلات مدارس با توجه به جمعیت ۱۳ میلیونی دانش آموزی و همه خانواده‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد لذا برای تغییر تقویم آموزشی باید تقویم کل کشور تغییر کند اما تعویق ۱۰ روزه امتحانات ضربه‌‎ای به تقویم آموزشی نمی‌‎زند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در زمینه تغییر تقویم آموزشی تاکنون لایحه‌ای که همه جوانب در آن دیده شده باشند، به مجلس ارائه نشده بنابراین نمی‌توان گفت که مجلس با تغییر تقویم آموزشی به طور کلی مخالف است.

منبع:خانه ملت

منتظرتان هستیم