مسعود امیربنده ای روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، سطح زیر کشت  برنج این شهرستان را ۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار اعلام و خاطرنشان کرد: امسال در مجموع اراضی این منطقه حدود ۱۱۰ هزار تن شلتوک برنج ( بطور متوسط در هر هکتار حدود ۴ تن و ۴۰۰ کیلوگرم )  حاصل شده است.

وی ضریب تبدیل شلتوک به برنج سفید در این شهرستان را ۶۲ درصد دانست و افزود: ارزش اقتصادی  برنج سفید تولیدی کشاورزان این شهرستان حدود ۱۴ هزار و ۸۵۰ میلیون ریال است.

به گفته وی هم اکنون تعداد ۱۱۸ واحد برنجکوبی در این شهرستان فعالیت دارند که از این تعداد ۱۵ واحد مدرن اند.

امیربنده ای در ادامه با اشاره به وجود ۸۴۰ دستگاه کمباین ، ۸۱۰ دستگاه تراکتور ، ۸۲۰ دستگاه ماشین نشاء کار و ۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه تیلر در این منطقه یادآور شد: امسال ۸۵ درصد  اراضی این شهرستان بصورت مکانیزه کشت شده اند ، ضمن آنکه در  ۹۳ درصد  اراضی منطقه نیز عملیات برداشت بصورت مکانیزه صورت گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه همچنین با اشاره به بارندگی های اخیر در شهرستان اظهار داشت: بارش بارندگی های شدید و مداوم در این منطقه خساراتی را به اراضی زیر کشت برنج کشاورزان وارد کرده است که امیدواریم با افزایش درصد کشت راتون (برنجی که پس از برداشت اول با یک آبیاری ، از ریشه به جای مانده جوانه زده و دوباره به بار می نشیند) در منطقه این خسارت ها جبران شود.

امیربنده ای با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می شود امسال کشت راتون در این منطقه افزایش یابد ، افزود: در سال گذشته و در کشت دوم حدود ۶  هزار هکتار  اراضی زیر کشت برنج این شهرستان به کشت راتون اختصاص یافته بود که از این میزان ۳ هزار تن برنج سفید به دست آمده است.

وی با بیان اینکه بطور متوسط در هر هکتار  اراضی زیر کشت راتون این منطقه حدود ۸۰۰  کیلوگرم شلتوک حاصل می شود خاطر نشان کرد: از این میزان شلتوک حدود ۵۰۰ کیلوگرم برنج سفید حاصل می شود.

وی  از  هاشمی ، علی کاظمی ، حسن سرا ، دم زرد و دم سیاه به عنوان مهمترین ارقام محصول برنج این منطقه نام برد و گفت :بطور میانگین سالانه در هر هکتار اراضی زیر کشت این شهرستان حدود ۴ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم شلتوک حاصل می‌شود که از این میزان ۶۰ درصد به برنج سفید تبدیل می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه با تاکید بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان برنج اظهار داشت: این شهرستان یکی از کانون های اصلی تولید برنج بومی در استان گیلان است و کیفیت و مرغوبیت محصول برنج این منطقه موجب شده تا همواره مورد توجه مصرف کنندگان قرار بگیرد.

استان گیلان بزرگترین تولیدکننده ارقام بومی و باکیفیت برنج در کشور است و رتبه اول کشور را از لحاظ سطح زیرکشت و همچنین رتبه دوم تولید  برنج بعد از استان مازندران را دارد. ارقام هاشمی، علی کاظمی، صدری، حسنی و دیلمانی جزو رقم های کیفی و ارقام گوهر، سپیدرود و خزر جزو رقم های پرمحصول است که در شالیزارهای گیلان کشت می شود.

هم اکنون هر کیلوگرم برنج بومی شهرستان استانه اشرفیه بین ۲۲۰ هزار تا ۲۵۰ هزار ریال خرید و فروش می شود.
شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستاست و در ۳۵ کیلومتری شرق استان گیلان واقع شده است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم