به گزارش آژانس خبری ریحان؛ محمدباقر باقرزاده صدا و سیما را بزرگ‌ترین و فراگیرترین حسینیه عزاداری محرم دانست و گفت: انتقال نهضت عاشورا و پیام قیام ابا عبدالله الحسین(ع) رسالت اصلی رسانه‌هاست.

مدیرکل صدا و سیمای گیلان پوشش این رویداد مذهبی را مهمترین وظیفه رسانه برشمرد و افزود: شبکه باران پوشش برنامه‌های مختلفی از مراسم و آیین‌های سوگواری عزاداران حسینی در اقصی نقاط استان را در دستور کار دارد.

وی پخش برنامه «زندگی حسینی» در ۱۲ برنامه ۴۰ دقیقه ای را یکی از این برنامه‌ها عنوان و بیان کرد: پخش زنده مراسم شیرخوارگان حسینی از مهدیه و مصلی رشت، مراسم احلی من العسل از مهدیه رشت، پخش زنده تجمع عاشوراییان حسینی از شهرهای رشت، آستانه اشرفیه، آستارا، رودسر و مراسم شب شام غریبان ابا عبدالله الحسین(ع) ماسال، پوشش هیات‌های مذهبی استان به صورت زنده و پخش سخنرانی آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت و آیت الله رمضانی نماینده مردم رشت در مجلس خبرگان و دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، از مجموعه برنامه‌هایی است که در سیمای مرکز گیلان برای این ایام تدارک دیده شده است.

باقرزاده با اشاره به برنامه‌های معاونت صدا تصریح کرد: «در امتداد عشق» برنامه دیگری است که با مضامین شعر، هنر، آیین و رسوم، اخلاق، اندیشه و داستان‌های محرم در ۱۰ قسمت ۳۰ دقیقه ای پخش می‌شود.

به گفته وی نمایش ویژه این ایام در ۱۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای، «فرهنگ گیلان » در دو قسمت ویژه آیین و رسوم مردم گیلان در روزهای تاسوعا و عاشورا با گویش محلی و ویژه برنامه زنده «باران تشنگی» با بخش‌های پوشش مراسم سوگواری در سطح استان و تبیین نهضت عاشورا در چهار برنامه برای روزهای تاسوعا و عاشورا از دیگر برنامه‌های معاونت صداست.

وی اضافه کرد: پوشش تصویری تجمعات عاشورایی در استان، تولید محتوا در فضای مجازی و گفتگوی ویژه خبری با موضوعات اولویت بررسی علل شکل‌گیری خرافه‌گرایی در عزاداری‌های محرم و نیز تبیین امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فلسفه وجودی قیام عاشورا از جمله بخش‌هایی است که در معاونت خبر برای این ایام برنامه‌ریزی شده است.

منبع:شبستان

منتظرتان هستیم