به گزارش آژانس خبری ریحان؛ارسلان زارع صبح چهارشنبه در جلسه ستاد توسعه بیمه روستایی در سالن اجتماعات استانداری گیلان، بیمه را یکی از اولویت‌های جوامع توسعه یافته و از ضرورت‌های تأمین رفاه برای آحاد جامعه دانست و اظهار کرد: میزان بهره‌مندی مردم روستاها و مناطق محروم از مواهب خدمات اجتماعی مطلوب است.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به توسعه مناطق روستایی، افزود: یکی از مؤلفه‌های برنامه‌های راهبردی در توسعه کشور توجه به مناطق محروم و روستاها است.

زارع با اشاره به اهمیت بیمه روستایی و برنامه‌ها و ساز و کارهای دولت برای بهره‌مندی روستاییان از اصل مهم اجتماعی، گفت: امروز بیمه روستایی دارای ساختارهای مختلفی است و دولت همواره به روستاییان و عشایر به عنوان سرمایه‌های اجتماعی توجه خاصی دارد.

وی با بیان اینکه ۳۳۰ هزار خانوار در گیلان مشمول عضویت در صندوق بیمه کشاورزی روستاییان و عشایر هستند، افزود: این صندوق، خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی و دیگر اقشار را در برمی‌گیرد.

استاندار گیلان با تاکید بر اطلاع‌رسانی بیشتر مزیت‌های عضویت در صندوق بیمه اجتماعی، بیان کرد: این صندوق دارای ظرفیت‌های مختلفی برای پوشش بیمه‌ای در بخش‌های درمانی و اجتماعی است که باید ظرفیت‌های آن اطلاع‌رسانی و اهداف آن محقق شود.

منبع:مهر

منتظرتان هستیم