به گزارش آژانس خبری ریحان، اسدالله عباسی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه یکی از راه‌حل‌ها، اساسی‌ترین، منطقی‌ترین و بنیادی‌ترین کارهایی که می‌تواند برای استقرار عدالت در کشور انجام بگیرد، تعاون است و تعاون می‌تواند کشور را از لحاظ اقتصادی نیز نجات دهد، گفت:  چنانچه سهم تعاون که در اقتصاد ۲۵ درصد است، تحقق پیدا کند یقینا بحث اشتغال و تولید نیز سر و سامان پیدا می‌کند. در بخش تعاونی‌ها متاسفانه نظارت و حمایت صورت نمی‌گیرد بنابراین می‌طلبد که دستگاه‌ها به بخش نظارت و حمایت توجه بیشتری کنند.

وزارت  تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید نظارت‌ها را پر رنگ‌تر کند

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی افزود: متولی بخش تعاون که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، باید نظارت‌ها را پر رنگ‌تر کند و اگر در این قسمت توجه بیشتری شود و فرهنگ تعاون را در کشور ترویج دهیم، یقینا می‌توان بسیاری از مشکلات را کمتر کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه تجارت الکترونیک و یا فعالیت‌های تولید شرکت‌های دانش بنیان و یا استارت‌آپ‌ها بیشتر به صورت گروهی تشکیل می‌شوند، تصریح کرد: چنانچه این فعالیت‌ها به صورت شرکت‌های تعاونی باشند مورد پشتیبانی سیستم نظام بانکی قرار می‌گیرند و می‌توان سهم تعاون را در اقتصاد افزایش داد و آن را از کمتر از ۱۰ درصد به بالای ۲۰ درصد ارتقاء داد.

حمایت تعاونی‌ها موانع تولید را کم می‌کند

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: به نظر بنده چنانچه این اتفاقات بیفتد، این مشکلاتی که در حال حاضر به عنوان موانع تولید و اشتغال است، برطرف خواهد شد.

منبع:خانه ملت