به گزارش آژانس خبری ریحان؛ جبار کوچکی‌نژاد در شورای آموزش‌وپرورش استان گیلان در سالن شهید انصاری استانداری با اشاره به بزرگی دستگاه آموزش‌وپرورش اظهار کرد: هرچقدر به آموزش‌وپرورش توجه شود به اهداف بلند آن راحت‌تر دست پیدا می‌کنیم.

کوچکی‌نژاد از تشکیل بانک فرهنگیان خبر داد و افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان با همه قوانین و سرمایه فرهنگیان در بانک فرهنگیان ادغام می‌شود و بانک مرکزی بر آن نظارت می‌کند تا معضل مشابه صندوق ذخیره فرهنگیان پیش نیاید.

وی با بیان اینکه تعادل نیروی انسانی، هم به لحاظ جنسیتی و هم نفر در آموزش‌وپرورش برهم‌خورده، افزود: تعادل در آموزش‌وپرورش برهم‌خورده به‌گونه‌ای که معاونین و مدیران نیز باید در کلاس درس حاضر شوند و به‌اجبار ۶ ساعت را تدریس کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تغییر نگاه متمرکز از پیکره آموزش‌وپرورش گفت: شورای آموزش‌وپرورش برخی از پیشنهاد‌ها را می‌تواند به وزارتخانه دهد و نگاه متمرکز وزارتخانه به آموزش‌وپرورش را تغییر دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان نمی‌تواند نیروی انسانی موردنیاز خود را در دانشگاه فرهنگیان تربیت کند، تصریح کرد: با ضعف‌هایی که در زمینه مدیریتی و فرهنگی در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد آیا ظرفیت تربیت نیروی انسانی لازم در این دانشگاه وجود دارد؟

کوچکی‌نژاد با تأکید بر اینکه دانشگاه شهید رجایی و تربیت فرهنگیان مکلف به تربیت‌معلمان موردنیاز هستند، خاطرنشان کرد: واحدی از دانشگاه شهید رجایی در استان گیلان باید تأسیس شود تا علاوه بر ارتقای علمی فرهنگیان و تدریس در دانشگاه بتواند معلم موردنیاز استان را تربیت کند.

وی با تأکید بر اینکه مدارس در کشور باید دولتی و یا غیردولتی باشند، گفت: ما نباید در کشور بین دولتی و غیردولتی مدرسه دیگری داشته باشیم چون کارکنان و معلمان در مدارس هیئت‌امنایی دو بار حقوق می‌گیرند و فلذا باید تبعیض آموزشی در مدارس از بین برود.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم با انتقاد از وجود تبعیض در نظام آموزش کشور بیان کرد: در دنیا مدارس استثنایی به‌هیچ‌وجه وجود ندارد بلکه دانش آموزان استثنایی را نیز در داخل مدارس عادی ثبت‌نام می‌کنند.

وی با اشاره به معافیت مدارس کشور از پرداخت بهای انرژی گفت: مدرس از پرداخت بهای آب و گاز و برق معاف هستند اما باید الگوی مصرف را رعایت کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه بالغ‌بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان به نوسازی تخصیص پیداکرده، افزود: در ناحیه یک رشت، بحران نوسازی وجود دارد و هم‌اکنون در مسکن مهر رشت اگر چهار نوبت نیز کلاس درس فعال باشد باز نیز کمبود فضای آموزشی احساس می‌شود.

منبع:فارس

منتظرتان هستیم