به گزارش  آژانس خبری ریحان در پاسداشت صبر و تحمل فرزندان شهدای عرصه نظم و امنیت پلیس گیلان در مراسمی نمادین و با تشریفات خاص نظامی، یاد و خاطره شهید”حسن پاینده” با بدرقه فرزند این شهید بزرگوار از منزل تا دبیرستان شاهد حضرت خدیجه (س) گرامی داشته شد.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۲ رشت در این مراسم، با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس گفت : امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خون شهدا در آرامش زندگی می کنیم و تا ابد مدیون ایثارگری شهدا هستیم.
ایرج قربان نژاد در ادامه با ابراز خرسندی از تحصیل فرزند شهید نظم و امنیت “شهید حسن پاینده” در مدرسه شاهد، افزود : با حضور فرزندان شهدا در محیط مدرسه، حضور شهیدان را کنار خود احساس می کنیم و در قبال این دانش آموزان احساس مسئولیت بیشتری داریم.
وی در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات معاونت اجتماعی پلیس گیلان برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارائه خدمات مشاوره‌ ای به شهروندان تصریح کرد : نیروی انتظامی در کنار آموزش و پرورش در اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در مدارس تلاش می ‌کند.
معاون نیروی انسانی فرماندهی انتظامی گیلان هم با بیان اینکه امروز پلیس جامعه محور و مردم نهاد است گفت : افتخار ما این است که از مردم هستیم و برای حفظ امنیت وآرامش مردم کار می کنیم.
سرهنگ عبدالله شجاعی با اشاره به اینکه امروز اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی مدیون تدابیر حکیمانه رهبرمعظم انقلاب اسلامی( مدظله العالی) و خون پاک شهیدان است افزود : امیدواریم اقدامات پلیس در سنگر امنیت و آموزش و پرورش در سنگر علم و دانش که نشان از خدمت گزاری به آحاد مختلف مردم است مورد رضایت پرودگار قرار گیرد.
در حاشیه این مراسم، دانش‌آموزان از نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با عنوان”سفیران امنیت” بازدید و در خاتمه هدایایی به خانواده شهید پاینده و تعدادی از فرزندان شهدا اهدا گردید.
حضور در کلاس درس و گفتگو با معلمان و مربیان، تشریح برنامه‌های فرهنگی نیروی انتظامی و آموزش و پرورش و ارائه خدمات مشاوره روانشناسی به دانش آموزان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
سروان شهید “حسن پاینده” پنجم آبان ماه ۹۷ هنگام انجام ماموریت برقراری نظم و امنیت در پارک دانشجوی رشت در درگیری با اراذل و اوباش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

منتظرتان هستیم