آژانس خبری ریحان:

سرهنگ محمد قربانی لرد در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی شهرستان قزوین، اظهار کرد: از ساعت پنج عضر روز گذشته آتش سوزی در عرصه های میرکوه قزوین آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حریق قزوین مهار شده است، تصریح کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استانت قزوین همچنان در حال اطفای آتش هستند و کاملا خاموش نشده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، احتمال سرایت حریق قزوین به عرصه های منابع طبیعی استان را ضعیف دانست و عنوان کرد: همزمان با شروع حریق در قزوین ۳۰ نفر از نیروهای حفاظتی و بسیجی و هلال احمر و همیار طبیعت در دو شهرستان رودبار و سیاهکل آماده مقابله با حریق احتمالی هستند.

قربانی لرد، با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر وقوع حریق در گیلان نداشتیم، خاطرنشان کرد: روستای نوده در ییلاقات نیاوک رودبار و روستای زارمیان در سیاهکل هم مرز با جنگل های میرکوه قزوین است و نگرانی از سرایت آتش بیشتر در این مناطق وجود دارد.

وی از آماده باش کامل تیم های مدیریت استان از شامگاه گذشته خبر داد و گفت: اطفای حریق در جنگل های قزوین با بالگرد آغاز شده و امیدواریم به زودی شاهد اطفای کامل باشیم.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم