به گزارش آژانس خبری ریحان؛ آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه‌های نماز جمعه رشت با بیان اینکه در جلسه ائمه جمعه تأکید کردیم که ائمه جمعه در انتخابات انگشت روی کسی نگذارند، گفت: مردم خوب می‌دانند و خوب می‌فهمند، نباید در مقابل آن‌ها دست روی کسی گذاشت اما می‌توان ویژگی‌های یک نماینده انقلابی که دارای شاخص‌های انقلابی باشد را برای مردم بیان کرد.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر لبنان گفت: در سخنی با برادران و خواهران لبنان می‌گویم که برخی از شخصیت‌ها در لبنان قابل‌اتکا و که تنها پناهگاه مردم لبنان پناه بردن به سید مؤمن و مدیر یعنی سید حسن نصرالله است.

آیت‌الله رسول فلاحتی با بیان اینکه عدم گردش نخبگانی در لبنان یکی از مشکلات موجود در لبنان است، افزود: در کشور ما نیز تأکید رهبری مبنی بر انتخاب مسؤول جوان حزب‌اللهی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

خطیب جمعه رشت با اشاره به تلاش برخی در ماه‌های اخیر برای مطرح کردن مسئله “سازش و چالش” گفت: عقل، وحی و نقد دلایل منطقی است که مقاومت و حتی چالش را بر سازش ارجح می‌کند، از طرفی تجربه ۴۰ ساله و تجربه کهن ایران می‌گوید که اعتماد ثمری ندارد.

وی با تأکید بر خیانت همیشگی آمریکا به ملت ایران افزود: آیا این عاقلانه است که در این شرایط کنونی باز به آمریکا اعتماد کرد درصورتی‌که ما عاقلانه، منتقدانه و با منطقی آرام و ارائه راهکارها سخن می‌گوییم که برخورد آمریکا با ملت ایران ازجمله برجام نمی‌تواند دلیلی بر اعتماد دوباره به آن‌ها باشد.

آیت الله فلاحتی با ابراز تعجب از کسانی که باوجود دیدن همه صدماتی که آمریکا به ایران زده، می‌گویند سازش کنیم، گفت: در بحث هسته‌ای این تعطیلی‌های فزاینده‌ای که برای ایران به وجود آمد چه ثمری داشته است؛ آیا عاقلانه است دوباره به آن‌ها اعتماد کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه این امیدواری و اعتماد به اروپایی مبنی بر انجام تعهدشان اصلاً قابل‌پذیرش نیست، افزود: مقاومت، برای ملت عزت می‌آورد، خداوند در آیات نیز عدم سازش با دشمنان را دستور داده تا عزت ارمغان مسلمان باشد.

آیت الله فلاحتی با تأکید بر اینکه در خطبه‌های نماز جمعه ویژگی‌های نمایندگان شاخص انقلابی را بیان خواهیم کرد، گفت: نماینده باید اهل تقوا، اهل دیانت، مؤمن به آرمان‌های انقلاب باشد و خود باید انقلابی بوده و انقلابی عمل کند.

منبع:YJC

منتظرتان هستیم