به گزارش آژانس خبری ریحان؛  در پی مذاکرات انجام شده و پس از توافق اولیه، رئیس پارک علم وفناوری گیلان و رئیس تکنوپارک ترکیه، تفاهم‌نامه همکاری امضاء و مبادله شد.
رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان درباره این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهم‌نامه با هدف استفاده از ظرفیت‌های دو طرف و افزایش همکاری‌های دوجانبه در زمینه توسعه فناوری و بازاریابی محصولات دانش بنیان مورد توافق قرار گرفت.
علی باستی اظهار داشت: سازماندهی تبادل فناوری، برپایی و حضور در نمایشگاه‌های تخصصی و حمایت از رویدادهای استارتاپی و کارآفرینی و فراهم کردن بستر صادرات و ارائه خدمات فنی و تخصصی از جمله اهداف این توافق است.
وی خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی با رویکرد نوآوری ، تجاری سازی و کارآفرینی، توسعه همکاری ­ها در زمینه تبادل فناوری، کمک به توسعه بازار شرکت ­های طرفین در کشور متبوع، تجارت کالا، سرمایه گذاری ­های مشترک و تاسیس شرکت های فناور مشترک، برقراری ارتباط اتاق بازرگانی استان متبوع به منظور معرفی توانمندی های شرکت های فناور و استارت آپ ها از جمله مفاد مهم این تفاهم‌ نامه است.
توسعه بسترهای صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان
رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت: در راستای ماموریت و اهداف این پارک و با هدف توسعه بسترهای صادرات محصولات دانش بنیان و فناور شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان و برپایی نمایشگاه بین المللی صنعت باکو، دو شرکت فناور پارک علم و فناوری گیلان با همکاری این مرکز در این نمایشگاه حضور یافت.
وی با بیان این که نمایشگاه بین المللی صنعت باکو از ۱۵ الی ۱۷ آبان در شهر باکو برگزار شد، خاطر نشان کرد: این نمایشگاه که با محوریت ایران و با همکاری استانداری گیلان و اتاق بازرگانی گیلان برگزار شد، فرصت مناسبی برای آشنایی با ظرفیت‌ها و تبادلات اقتصادی و تجاری بود.
وی بیان داشت: در این نمایشگاه، ۳۸ شرکت ایرانی، ۱۰ شرکت جمهوری آذربایجان، چهار شرکت از پاکستان و سه شرکت از کشورهای روسیه، گرجستان و اوکراین توانمندی‌های خود را در بخش‌های مختلف صنعت به نمایش گذاشتند و هشت شرکت از استان گیلان در این نمایشگاه حضور داشتند.
بر اساس آخرین آمار، پارک علم و فناوری استان گیلان دارای افزون بر ۳۰۰ شرکت واحد فناور و هسته فناور است.

منتظرتان هستیم