به گزارش آژانس خبری ریحان؛ احمد رضی امروز در نشست ستاد مقابله با کرونا گیلان در تالار غدیر استانداری بازگشایی دانشگاه‌ها را مهم‌ترین بحث در حوزه آموزش عالی دانست و اظهار کرد: دوره دکتری دانشگاه گیلان از پایان فروردین ماه جاری به‌صورت حضوری بازگشایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: این مصوبه شامل دانشگاه‌های گیلان، آزاد اسلامی و علوم پزشکی است.

رضی، حضور دانشجویان خارجی بر سر کلاس‌ها، ارائه تسهیلات خوابگاهی، خدمات سلف‌سرویس و آماده نبودن جو روانی جامعه را از دغدغه‌های دانشجویان دوره دکتری برای حضور در دانشگاه ها عنوان کرد و گفت: بسیاری از دانشجویان دکتری در دانشگاه های گیلان و علوم پزشکی غیر بومی هستند و این مشکل جدی برای حضور دانشجویان در سر کلاس های درس است.

رئیس دانشگاه گیلان عقب بودن در بخش آموزش الکترونیکی در مدارس و دانشگاه‌ها را یکی از مشکلات نظام آموزشی کشور بیان و عنوان کرد: با فرصت های ایجاد شده در زمان کنونی می توان از این مشکلات نیز به خوبی عبور کرد.

وی با بیان اینکه گندزدایی و  آلودگی‌زدایی مستمر در دانشگاه گیلان انجام می شود گفت: ۸۳ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ۹۱ درصد دانشجویان دوره دکتری در دانشگاه های گیلان غیربومی بوده و نیازمند حضور در خوابگاه‌ها هستند.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم