به گزارش آژانس خبری ریحان؛ محمد نیک صفت از آغاز توزیع ۲۰ تن شکر در شهرستان صومعه سرا خبر داد و اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبه ستاد تنظیم بازار از ۲۴ اسفندماه هر کیلو شکر با قیمت ۴۷۰۰ تومان برای مصرف کننده بین مردم شهرستان صومعه سرا توزیع می شود.

وی افزود: با توجه به در پیش بودن ایام نوروز و پوشش عوارض ناشی از مصرف شکر، این کالا در ۱۶ واحد صنفی منتخب با نظارت بازرسان صنعت، معدن و تجارت صومعه سرا توزیع می شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت صومعه سرا با اشاره به اینکه در نخستین روز از آغاز توزیع شکر با نرخ دولتی پنج تن به صنوف منتخب شهرستان تحویل داده شد، اضافه کرد: در راستای کنترل تجمع شهروندان و مقابله با شیوع ویروس کرونا این مقدار شکر به تدریج در این واحدها توزیع خواهد شد.

نیک صفت در ادامه از پلمب دو واحد نانوایی، یک واحد قلیان سرا و یک واحد باشگاه بیلیارد در سطح این شهرستان خبر داد و گفت: این واحدهای متخلف با سرپیچی از مصوبه ستاد کنترل و پیشگیری ویروس کرونا اقدام به بازگشایی و عرضه محصولات و خدمات خود کردند.

وی با بیان اینکه گشت و بازرسی مشترک بازرسان اداره صمت، شبکه بهداشت، نیروی انتظامی و اتاق اصناف به صورت مستمر در سطح شهرستان صومعه سرا ادامه دارد، تصریح کرد: طی گشت مشترک بازرسان ۱۵۰۰ عدد ماسک بهداشتی و ۱۰۰۰ لیتر مواد ضد عفونی کننده در داروخانه های این شهرستان  کشف و ضبط شد و این داروخانه های متخلف با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره صمت صومعه سرا از تداوم محدویت ساعت کاری اصناف و بازاریان براساس مصوبه ستاد کنترل و پیشگیری ویروس کرونای شهرستان خبر داد و یادآور شد: بازرسان اداره صمت به صورت شبانه روزی از طریق سامانه ۱۲۴ آماده دریافت شکایات و گزارشات مردمی هستند.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم