آژانس خبری ریحان:

سیدسجاد موسوی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا در مراسم آغازین سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ که در دبیرستان نمونه‌دولتی فرندخت این بندر مرزی برگزار شد، اظهار کرد: از امروز حدود ۱۸ هزار دانش‌آموزان دختر و پسر در این شهرستان با حضور در ۸۳۵ باب کلاس درس، سال تحصیلی خود را آغاز کردند.

وی با اشاره به بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش، در خصوص صیانت از شأن و منزلت معلم، افزود: در چند ماهه اخیر اقدامات تأثیرگذاری در آموزش و پرورش کشور صورت گرفته که این مهم را مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی فرهنگیان هستیم. 

موسوی ضمن تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و صیانت از سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: پرداختن به این مسایل باید در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش قرار گیرد.

وی ضمن درخواست از دستگاه های اجرایی، فرهنگیان، عوامل مدرسه، دانش‌آموزان و اولیا در کمک به دستگاه تعلیم و تربیت برای تحقق هدف مدنظر قرار دادن مسایل بهداشتی در کنار تربیت فرزندان این مرز و بوم، تصریح کرد: جامعه فرهنگی شهرستان باید توصیه‌های دهگانه وزیر آموزش و پرورش را در اولویت قرار دهند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا در پایان اضافه کرد: فرهنگیان به عنوان افسران سپاه پیشرفت برای تعلیم و تربیت آینده‌سازان ایران اسلامی آمادگی کامل داشته و در همین راستا دانش‌آموزان و کلاس‌های درس را به صورت زوج و فرد گروه‌بندی کرده اند.

به گزارش ایسنا، زنگ بازگشایی سال تحصیلی جدید با رعایت کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با حضور مسئولین، دانش‌آموزان و اولیای آنها، به صورت همزمان در کلیه مدارس شهرستان نواخته شد.

قرائت پیام تبریک وزیر آموزش و پرورش، سرودخوانی و رونمایی از برنامه ابلاغی سال ۹۹ منطبق با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از دیگر بخش‌های مراسم آغازین سال تحصیلی جدید در مدارس شهرستان بود.

منبع:ایسنا

منتظرتان هستیم