بهبود معاشکار روز پنجشنبه در حاشیه آزمون در مرکز فنی و حرفه ای آستارا اظهار کرد: ارتقا و تعیین صلاحیت حرفه ای نیروهای کار، اعتبار دادن به تجارب فنی و حرفه ای و توسعه و بهبود خدمات تولیدی و کسب و کار از هدف های این آزمون است.

وی بیان کرد: این آزمون در حرفه هایی نظیر درودگری، تعمیر موتور خودرو، درب و پنجره سازی، نقاشی ساختمان، برق و لوله کشی با رعایت پروتکل های بهداشتی در ۲ نوبت برگزار شد و بعد از اعلام نتایج، آزمون های عملی نیز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: ۴۱۰ کارآموز زیر نظر ۶۰ مربی مرکز فنی و حرفه ای آستارا مهارت می آموزند و هشت کارگاه ثابت تاسیسات، لوازم خانگی، اتومکانیک، صنعت ساختمان، کارآفرینی، صنایع غذایی، کارگاه برق، تراشکاری و مرکز آزمون آنلاین در آن فعال است.

مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستارا گفت: این مرکز فعالیت خود را از سال ۷۶ آغاز کرده و ۴۱۰ نفر در رشته های مختلف آن در حال آموزش هستند.

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث تعطیلی مراکز آموزشی شده است و برخی آزمون های نهایی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شمال غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

منبع:ایرنا

منتظرتان هستیم