آژانس خبری ریحان :

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، شهرام مومنی،  رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: ساعت ۹:۴۳ در پی تماس یک شهروند با سامانه ۱۲۵ بلافاصله آتش نشانان به محل حادثه در خیابان شریعتی رشت، بازار بزرگ رشت اعزام شدند.

آتش سوزی یک مجتمع تجاری در بازار بزرگ رشت/مصدومیت ۲ آتش نشان + تصاویر

 

 

او ، با بیان اینکه با توجه به بافت قدیمی محل حادثه و گستردگی آتش ۷۵ آتش نشان از ۶ ایستگاه آتش نشانی نسبت به مهار حریق تلاش کردند، افزود: آتش نشانان توانستند با ۲۱ خودروی اطفای حریق و ۲ خودروی نردبان ۳۲ و ۴۴ متری کمتر از یک ساعت آتش را مهار کنند.

آتش سوزی یک مجتمع تجاری در بازار بزرگ رشت/مصدومیت ۲ آتش نشان + تصاویر

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت ، گفت: اگر چه سقف چند واحد صنفی مجاور دچار خسارت شده، اما حضور به موقع آتش نشانان مانع آتش سوزی واحد‌های تجاری و صنفی محل حادثه شده است.

مومنی، از مصدومیت ۲ آتش نشان هنگام مهار آتش خبر داد و گفت: یک آتش نشان که از ناحیه دست و آتش نشان دیگری که از ناحیه پا دچار مصدویت شده بودند از طریق اورژانس ۱۱۵ برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

آتش سوزی یک مجتمع تجاری در بازار بزرگ رشت/مصدومیت ۲ آتش نشان + تصاویر

او  با گلایه از ازدحام مردم هنگام اطفای حریق و پارک خودرو در محل حادثه، از شهروندان خواست هنگام حریق برای روند بهتر اطفای حریق از سوی آتش نشانان از تجمع و پارک خودرو در محل حادثه خودداری کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت تصریح کرد: علت آتش سوزی و میزان خسارت در دست بررسی است.

 

انتهای پیام/م.ع